رویدادها و عوامل موثر بر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۲

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
رویدادها و عوامل موثر بر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۲

در سال ۲۰۱۲، شاهد افزایش قیمت تقریبا یکنواختی در بیت کوین بودیم. بیت کوین در ۲۰۱۲ توانست توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جذب کرده و نرخ پذیرش آن در بین مردم افزایش یافت. ارزش بیت کوین در ابتدای این سال، ۴ دلار و در انتها به حدود ۱۳ دلار رسید.

 ۱۱ فوریه ۲۰۱۲: توقف فعالیت دو صرافی پاکسوم و ترید هیل

در ۱۱ فوریه‌ی ۲۰۱۲، سرویس آنلاین پرداخت پاکسوم که به‌خاطر ابزار تبادل بیت کوینش شهرت داشت اعلام کرد که در راستای پیروی از مواضع قانونی تمامی معاملات خود را متوقف می‌کند. دو روز پس از این خبر مقامات نظارتی صرافی ترید هیل را وادار به متوقف کردن کسب‌وکار خود کرده و بلافاصله تمامی بیت کوین‌ها را برای بازگرداندن سرمایه‌ی سپرده‌گذاران فروختند.

۱۵ نوامبر ۲۰۱۲: پذیرش بیت کوین توسط وردپرس

وردپرس اعلام کرد که پی‌پل به‌تنهایی از ارائه‌ی سرویس به بیش از ۶۰ کشور ممانعت می‌کند و بسیاری از شرکت‌های ارائه‌ی خدمات کارت‌های اعتباری نیز سیاست‌های محدود کننده‌ی مشابهی دارند. وردپرس در اطلاعیه‌ای گفت که یک نویسنده در کشورهایی همچون هائیتی، اتیوپی و یا کنیا نباید به خاطر محدودیت‌هایی که در سیستم پرداخت این کشورها وجود دارد از سرویس‌هایش محروم شوند.

۲۸ نوامبر ۲۰۱۲: نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین

اولین نصف شدن پاداش بلاک در این تاریخ اتفاق افتاد. در راستای رسیدن به اهداف اولیه‌ی بیت کوین و مطابق با مکانیزم طراحی آن و برای کنترل عرضه و تقاضا، پاداش استخراج بلاک هر چهار سال یک‌بار نصف می‌‌شود. روزهای نصف شدن از پیش برنامه‌ریزی شده و تا سال ۲۱۴۰ که ۲۰,۹۹۹,۹۹۹.۹۷۶۹ بیت کوین استخراج شود، ادامه دارد.
نوسانات قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۲

پایین‌ترین قیمت سال ۲۰۱۲: ۴.۲۷$

بالاترین قیمت سال ۲۰۱۲: ۱۳.۷۰$