۱۲۲ ماه سود!

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
۱۲۲ ماه سود!

در ۱۲۵ ماه گذشته، خرید بیت کوین در ۱۲۲ ماه با سود همراه بوده است

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که بیت کوین پتانسیل زیادی در سودآوری برای سرمایه‌گذاران دارد. کسانی که در این فناوری نوظهور سرمایه‌گذاری بلند مدت انجام دادند، پاداش صبرشان را با سودهای فراوان دریافت کرده‌اند.

در طول این ۱۲۵ که بیت‌ کوین وجود دارد، فقط خرید در سه ماه منجر به ضرر شده است. به غیر از این سه ماه، در تمام ۱۲۲ ماه دیگر، اگر بیت کوین می‌خریدید، امروز قطعا در سود بودید، هر چند خیلی کم یا خیلی زیاد!


بیت کوین ۱۲۵ ماه سن دارد…

اگر شما در ۱۲۲ ماه از این ماه‌ها بیت کوین می‌خریدید و آن را نگه می‌داشتید، الان در سود بودید.

حرکت صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷، منجر به برور احساسی به نام ترس از دست دادن (FOMO) در میان سرمایه‌گذاران شد و افراد زیادی بدون آگاهی از این دارایی‌ اقدام به خرید جنون‌آمیز کردند. پس از ترکیدن حباب بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷، یکی از طولانی‌ترین روندهای نزولی تاریخ این ارز دیجیتال آغاز شد. این امر باعث شد که تعداد کثیری از سرمایه‌گذاران، بدون هیچ شناختی بر روی ارزهای دیگر (آلت‌کوین‌ها) سرمایه‌گذاری کنند که این هم در نهایت به سقوط ۸۰ تا ۹۹ درصدی قیمت بعضی از آلت‌ کوین‌ها منجر شد.

در این سه ماه خرید بیت کوین اشتباه بود:

۱- در دسامبر ۲۰۱۷، که بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسید (خرید در قیمت ۹,۰۰۰ تا ۱۹,۰۰۰ دلار).

۲- در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ که بیت کوین سقوط کرده و دوباره به سطوح بالا رسیده بود (خرید در قیمت ۹,۰۰۰ تا ۱۷,۰۰۰ دلار)

۳- در فوریه‌‎ی ۲۰۱۸ که قیمت بیت کوین به ۶,۰۰۰ دلار رسیده ولی دوباره با افزایش قیمت سریع خود تا ۱۰,۰۰۰ دلار افزایش یافته بود (خرید در قیمت ۹,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار)

تقریباً خرید بیت کوین همیشه به‌غیر از این سه ماه با سود همراه بوده است؛ در حاضر قیمت بیت کوین به ۹,۰۰۰ دلار نزدیک شده است؛ براساس قیمت لحظه‌ی سایت ارز دیجیتال، در حال حاضر پادشاه ارزهای دیجیتال روند مثبتی را از خود نشان می‌دهد.

با توجه به قیمت نزدیک به ۱۰,۰۰۰ دلار، از دیدگاه بسیاری، این نقطه دوباره باعث شروع یک دوره ترس از دست دادن خواهد شد.