در میان بخشنامه‌ها سردرگم شده‌ایم

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
در میان بخشنامه‌ها سردرگم شده‌ایم


آشتیانی ادامه داد:

این موضوع باعث شد تعرفه واردات دستگاه‌ها افزایش یابد و حتی برخی گمرکات جلوی واردات رسمی این دستگاه‌ها را گرفتند به طوری که حتی کارآفرینانی که می‌توانستند ۱۶۰ میلیارد تومان از بابت عوارض،گمرکی به دولت پرداخت کنند به همین دلیل از این موضوع محروم شدند و مجبور شدند دستگاه‌های خود را از مبادی نادرست وارد کشور کنند.

به گفته وی، این برخوردهای سلیقه‌ای باعث شده که حتی بخشنامه‌ای توسط اداره صنعت، معدن و تجارت قم در ۲۷ اردیبهشت امسال برای مونتاژ ماینر ارزنگاری شده با ظرفیت ۳۰ هزار دستگاه صادر شوند پس ما نمی‌دانیم چه کسی درست و چه کسی نادرست می‌گوید. چرا که بلافاصله اعلام شد با این بخشنامه و این مونتاژ برخورد خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید چه کسی باید اقدام به شناسایی مزرعه بیت کوین و ماینرها کند گفت:

شناسایی این موضوع بر عهده نهادهای حکومتی و دولتی است و کسانی که قانون را اجرا نکرده‌اند حتی وزارت نیرو به راحتی می‌تواند این اقدام را انجام دهد.

همچنین در ادامه شرفی یک عضو دیگر انجمن بلاک چین گفت:

وزارت نیرو می‌تواند به راحتی با دادن مجوز برق صنعتی و تجاری فعالیت بیت کوین‌ها را ساماندهی کند. بحث ما این است که خطر جایی است که این فعالیت‌ها به صورت زیرزمینی انجام شود و به منازل مردم کشیده شود که این موضوع خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران قصد ورود به تولید و استخراج ارزهای دیجیتال دارند لیست آن را از ابتدا در نظر بگیرند، گفت:

برای ورود به بازار بورس نیز بدون مطالعه نمی‌توان وارد شد.