نصف شدن پاداش شبکه، نشانه‌ای برای فروش

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
نصف شدن پاداش شبکه، نشانه‌ای برای فروشپاداش بلاک لایت کوین در تاریخ ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد)، از ۲۵ سکه به ۱۲.۵ سکه کاهش پیدا خواهد کرد

تا نصف شدن پاداش شبکه لایت کوین، ۱۹ روز زمان باقی است. برای آن دسته از افرادی که اصطلاح نصف شدن پاداش شبکه یا هالوینگ را نشنیده‌اند باید گفت که نصف شدن پاداش شبکه یکی از رایج‌ترین و مثبت‌ترین اتفاقات در حوزه ارزهای دیجیتال است. پاداش بلاک لایت کوین در تاریخ ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد)، از ۲۵ سکه به ۱۲.۵ سکه کاهش پیدا خواهد کرد. این کاهش سبب می‌شود که نرخ تورم سالیانه توکن‌ها از ۸.۷۴ درصد به ۴.۲۶ درصد کاهش یابد.

برخلاف بلانتز، برخی بر این عقیده‌اند که نصف شدن پاداش شبکه می‌تواند باعث رشد قیمت لایت کوین گردد. بلانتز روز ۱۵ جولای با انتشار نموداری به بررسی و توصیف احتمال بالای سقوط بازار ارزهای دیجیتال پرداخت. وی در دو توییت اول خود به وضعیت جالب لایت کوین اشاره کرد؛ چراکه به عقیده وی، پنج موج جدید تغییر قیمت در راه است.

با استناد به این نمودارها، بلانتز معتقد است که بازار دیگر در روند نزولی نبوده و از دیدگاه وسیع‌تر، در کف قیمت قرار داریم. به نظر او، کاهش قیمت به ۸۴.۸۸ دلار، بسیار کوتاه بوده و موج دوم مناسبی به حساب نمی‌آید. وی معتقد است که چنین کاهش قیمتی، تنها اولین موج از یک اصلاح به‌مراتب بزرگ‌تر بوده، که درنهایت منجر به سطح قیمتی ۷۰ دلار شده و به معنای بیست درصد کاهش نسبت به قیمت فعلی خواهد بود.

نکته جالب آن است که این کاهش قیمت با نصف شدن پاداش استخراج همزمان شده است. این مسئله باعث شده تا بلانتز قانع شود که این اتفاق، چراغ سبزی برای فروش به حساب می‌آید.