سناریوی صعودی

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
سناریوی صعودی

میانگین متحرک 200 روزه دائما در حال افزایش است و به عنوان ناحیه‌ای برای تست کردن روند صعودی شناخته می‌شود (برای تست کردن روند، سطح 8,150 دلار باید حفظ شود). همچنین نمودار کف و سقف قیمتی بالاتری نسبت به کف و سقف قبلی خود در هفته گذشته نشان می‌دهد که این خود نیز نشانه‌ای دیگر از روند صعودی است.

اندیکاتور حجم تعادلی یا (OBV (On Balance Volume در تایم فریم 4 ساعته نیز نشان می‌دهد که حجم خرید تجمعی بیش از حجم فروش در این دوره‌ی تثبیت قیمتی است.

نمودار قیمت بیت‌کوین در تایم فریم 4 ساعته

یافته‌های جدید بر اساس داده‌هایی که از سایت glassnode دریافت شده است، نشان می‌دهد که تعداد کیف پول‌هایی که 1,000 بیت‌ کوین یا بیشتر در آنها نگه‌داری می‌شود با روند سال‌های قبل از 2014 در حال افزایش است.

نمودار تعداد آدرسهایی که بیشتر از 1,000 بیت‌کوین در آنها نگهداری می‌شود

این داده‌ها نشان می‌دهد که از سه ماه آخر سال 2018 افزایش قابل توجهی در این مقدار رویت شده است که در صعود سال 2017 این افزایش را شاهد نبوده‌ایم. این بدان معنی است که سرمایه ‌گذاران عمده و احتمالا موسسات، به جای سرمایه‌گذاران خرد در حال انباشتن دارایی های خود هستند و علاقه‌ی بازیکنان بزرگ بازار به بیت کوین دوباره جلب شده است.

در نتیجه علاقه به خرید بیت‌ کوین در محدوده‌ی فعلی وجود دارد اما به معنی افزایش قطعی قیمت آن نیست. در صورتی که ریزش عمیق‌تری با حجم معاملات قابل توجهی رخ دهد، باید به دنبال آن منتظر افزایش علاقه و توجهات خریداران به بیت کوین نیز باشیم.