جان مکافی: محبوب در توییتر

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
جان مکافی: محبوب در توییتر

برای اینکه بفهمیم تریدرهای ارز دیجیتال به چه کسی اطمینان دارند، شرکت تحقیقاتی Clovr که بر حوزه بلاک چین متمرکز شده است، با نظرسنجی از ۵۰۰ نفر که خود را مشتاق به فناوری بلاک چین معرفی کرده‌اند، درباره چهره تأثیرگذار برای پیروی از دیدگاه‌ها، پیش‌بینی‌ها و خبرهای به روز سوال کرده است. در این نظرسنجی از مردم خواسته‌شده تا از میان یک لیست ۸۰ نفره از چهره‌های تأثیرگذار، انتخاب خود را انجام داده و ترجیحات شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، با فاکتورهای دیگری مثل تعداد دنبال کنندگانی که هر یک از این چهره‌ها در توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب دارند، ترکیب‌شده تا یک رتبه‌بندی کلی را ایجاد کند.

جان مکافی به‌عنوان تأثیرگذارترین چهره شناخته شد و ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم در رتبه دوم و چارلی لی، خالق لایت کوین در رده سوم قرار گرفت. جالب است که اگر فاکتور تعداد دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی را نادیده بگیرید و صرفاً بر عامل اعتماد متمرکز شویم، با وجود سابقه منفی در معرفی چند پروژه مشکوک در گذشته، مکافی همچنان در رتبه نخست قرار می‌گیرد.

در واقع، پیشگام حوزه آنتی‌ویروس از میان رده‌های سنی مختلف و تمایلات سیاسی گوناگون، رده اول را به خود اختصاص داده و باعث شده است که محققان به این نتیجه برسند که وقتی صحبت تأثیرگذاری در افکار سرمایه‌گذاران حوزه بلاک چین می‌شود، جان مکافی حرف اول را می‌زند.

با این حال، محققان به دو نقطه‌ضعف درباره مکافی اشاره کردند. اولین مورد این است که از نظر زنان او در جایگاه پنجم قرار دارد و دومین نقطه‌ضعف وی این است که ۸۵ درصد از دنبال‌کنندگان مکافی متعلق به پلتفرم توییتر هستند.