اقدام برای کاهش قیمت ها خودکشی قانونی است

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
اقدام برای کاهش قیمت ها خودکشی قانونی است

هر اقدامی که توسط پروژه‌های مربوط به ارز دیجیتال برای تأثیر در قیمت‌ها صورت بگیرد به نفع قانون‌گذارانی که با ارزهای دیجیتال مخالف‌اند تمام خواهد شد.

در ایالات‌متحده آمریکا تست هاوی (Howey test) (که به خاطر یک پرونده در دادگاه دیوان عالی ایالات‌متحده در سال ۱۹۴۶ نام‌گذاری شد) هنوز هم استفاده می‌شود تا مشخص شود که یک ابزار سرمایه‌گذاری یک اوراق بهادار است یا نه. اگر آن یک سهام یا اوراق بهادار باشد صادرکننده آن اوراق باید یک روند و پروسه پرهزینه و وقت‌گیر را طی کند تا در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شود و همچنین اطلاعات واضح و مشخصی را در اختیار عموم قرار دهد.

سؤال اصلی اینجاست که آیا سرمایه‌گذاران به این سمت رفتند که از تلاش‌های شرکت‌ها انتظار سود داشته باشند؟ در بازاری که به‌طور عمده توسط سرمایه‌گذاران خردی اداره می‌شود که بر روی وعده‌ها و ارزش‌های آینده یک تکنولوژی نوظهور سرمایه‌گذاری می‌کنند، سروکله زدن با این موضوع برای پروژه‌های ارزهای دیجیتال بسیار سخت است. با این حال تاکنون تعداد کمی از ارزهای دیجیتال در راستای پذیرش قوانین قدم برداشته‌اند.

 

اقدامات اجرایی اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) استراتژی مورد اتخاذش را نمایان می‌کند: پروژه‌هایی که از قوانین پیروی نکنند جریمه‌شده و باید به همراه گزارشات اضافی ثبت شوند. برای بسیاری از ارزهای دیجیتال که قیمتشان از قیمت ICO ها هم کمتر شده این جمله بسیار ناخوشایند است.