خرید زمین یا آپارتمان؟

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین

یک سوال مهم همیشه در ذهن سرمایه داران وجود دارد. اینکه زمین بخریم یا به سراغ آپارتمان برویم. خوب سوال مهمی است چون شما میخواهید مبلغ زیادی با خرید یک ملک پرداخت کنید پس اهمیت دارد در کجا و چه زمانی اینکار را انجام دهید. خرید زمین یا آپارتمان اینکه کدام را انتخاب بسته به دلایل مختلف می توان تصمیم گیری کرد.

انقدر این موضوع گاها پیچیده است که ادم نمیداند از کدام مسیر پیش برود. مثلا شما اگر به بالا شهر بروید، مثل فرمانیه با خانه های لوکسش، طبیعی است تمایل خرید پیدا میکنید و دوست دارید با سرمایه ای که در اختیار دارید یک ویلا یا حتی یک آپارتمان نقلی در آنجا بخرید. یا بسیاری وقتی برای خرید خانه به مهرشهر کرج می آیند چنین تصوری دارند.

 

خرید زمین یا آپارتمان؟

به طور کلی اینکه خانه بخرید یا زمین به چند عامل بستگی دارد، ابتدا اینکه آیا میخواهید صرفا سرمایه گذاری کنید که بعد از مدتی سرمایه شما افزایش زیادی داشته باشد یا نه هم به دنبال سرمایه گذاری هستید و هم سکونت در محل انتخابی این دو موضوع می تونه در تصمیم گیری شما خیلی موثر باشد. اغلب کسانی که خانه می خرند مطمئنا سود می کنند، اما میزان سود حاصل از خرید یک واحد آپارتمان قطعا بسیار پایین تر از خرید زمین است. خرید زمین عموما به افرادی توصیه می شود که میخواهند سرمایه شان رشد بیشتری داشته باشد. چون به طور کلی ملک خام یا قطعه زمین سود بیشتری می دهد تا خرید یک آپارتمان.

برای همین مثلا اگر میخواهید زمین بخرید به شما سهیلیه کرج را توصیه می کنم . با خرید زمین در منطقه سهیلیه می تونید رشد خوبی بدست آورید و اگر به مرور آن را به یک ویلا تبدیل کنید که شرایط سوددهی آن بیشتر هم می شود. عموما اگر شما یک منطقه خوب برای خرید انتخاب کنید زمین منظور ماست مطمئنا می تونید توقع زیادی از آن داشته باشید چون زمین نشان داده که سود خوبی داره و ما می تونیم در صورت انتخاب درست سرمایه مون رو رشد زیادی دهید.