پیچیدگی رو به رشد

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : بیتکوین
پیچیدگی رو به رشد

در گزارشی که چند هفته پیش توسط آژانس مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده منتشر شد، عنوان شده است که طی هشت سال گذشته کاهش ثابتی در میزان وجوه مصادره شده در سراسر ایالات متحده، به ثبت رسیده و این مسئله می‌تواند به این معنی باشد که روش‌های محرمانه‌تری برای جریان غیرقانونی پول، به‌کار گرفته شده است.

آژانس مبارزه با مواد مخدر آمریکا به صراحت اعلام کرده است که سیستم‌های بانکی زیرزمینی در چین (CUBS) کانال‌هایی کلیدی برای پولشویی هستند. این آژانس اشاره کرد که کارگزاران مالی CUBS، به منظور انجام پول‌شویی برای قاچاقچیان مواد مخدر و کمک به شهروندان چینی که مایل به انتقال پولی بیش ۵۰ هزار دلار هستند که سقف تعیین شده سالیانه برای حجم مجاز ارسالی به خارج از کشور بوده، به بیت کوین روی آورده‌اند. آژانس مبارزه با مواد مخدر آمریکا در این مورد گفت:

کارگزاران CUBS، بیت کوین‌های خود را در ازای پول بدست آمده از فروش مواد مخدر در آمریکا، استرالیا و اروپا، به قاچاقچیان مواد مخدر می‌فروشند. سپس با پول حاصل از فروش مواد مخدر، از شهروندان چینی بیت کوین خریده و از آنها برای انتقال وجوه شهروندان به خارج از این کشور، استفاده می‌کنند.

کارگزاران چینی برای جلوگیری از تشخیص و ردیابی، این معاملات را معمولاً در صرافی‌هایی که در خارج از این کشور قرار داشته و سیاست‌های شناخت مشتری و مبارزه با پول‌شویی ضعیفی دارند، انجام می‌دهند.