گزارش عملکرد

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : معرفی ارزهای دیجیتال
گزارش عملکرد


بازار سهامی که بهترین عملکرد را در سال ۲۰۱۷ داشته است، زیمباوه (Zimbabwe) با ۱۱۷.۷ درصد سود است این درحالی است که ارز دیجیتال ریپل ۲۸,۹۶۳ درصد سود داشته و از دسامبر ۲۰۱۶ با قیمت ۰.۰۰۶۵ دلار به ۲.۲۵ دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش قیمت داشته است.

عملکرد بازار سهام در سال ۲۰۱۷

همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، بالاترین بازده مربوط به بازارهای سهام نوظهور و درحال توسعه است. به عنوان مثال بازار سهام آرژانتین، ۷۷.۷ درصد سود، بازار سهام مغولستان ۶۸.۹ درصد و قزاقستان ۵۹.۳ درصد سود داشته است. البته برای بیشتر سرمایه‌گذاران، موانعی برای دسترسی به این بازارها وجود دارد و شاید این یکی از دلایلی که به سمت بازارهای کریپتوکارنسی روی آورده‌اند، عدم محدودیت و جهانی بودن آنها باشد. ارزهای دیجیتال همچنین از هک و نبود مقررات در بسیاری از کشورها رنج می‌برند و تا زمانی که بازار بتواند بر این مشکلات غلبه کند فاصله داریم. در ادامه به بررسی اجمالی‌تر تفاوت‌های ارزهای دیجیتال و بازار سهام خواهیم پرداخت.


عملکرد بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷

سال ۲۰۱۷ برای ارزهای دیجیتال، سال پر رونقی بود اگر بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال را استثنا بدانیم، ارزهای دیجیتال دیگری نیز وجود داشتند که سودهای کلانی برای سرمایه‌گذارانشان به ارمغان آوردند.

در اواخر ۲۰۱۷، ریپل جایگاه دوم ارزهای دیجیتال را از اتریوم ربوده و حجم بازار آن به ۷۷.۱ میلیارد دلار رسید. حجم بازار ریپل در عرض یکسال، ۳۱,۶۳۷ درصد و حجم بازار اتریوم نیز ۱,۳۰۰ درصد رشد داشته است. پس از ریپل، ارز دیجیتال دش (Dash)، حداقل از ۳۱ دسامبر، ۹,۴۰۰ درصد رشد داشته است. در زیر عملکرد ارزهای دیجیتالی که بیشترین بازگشت سرمایه را در سال ۲۰۱۷ داشته‌اند را می‌بینید.