فول نود

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : معرفی ارزهای دیجیتال
فول نود


برجسته‌ترین ویژگی EXODUS 1s قابلیت آن برای اجرای یک فول نود بیت کوین خواهد بود. چن در این رابطه توضیح داد که این شرکت این قابلیت را اتفاق و رویدادی مهم برای اکوسیستم بیت کوین قلمداد می‌کند.

او اظهار داشت:

ما فکر می‌کنیم این قابلیت برای کل اینترنت غیرمتمرکز و اصول بنیادی پیشین، اساسی است. اگر شما کلیدهای خود را نداشته باشید، شما بیت کوین خود را ندارد، شما ارزهای دیجیتال خود را ندارید.

چن در ادامه افزود:

تلفن همراه هوشمند EXODUS 1 به گونه‌ای طراحی شده بود که به کاربران امکان نگه‌داری کلید خصوصی خود را می‌داد، و این ویژگی مبنا و پایه حرکت بعدی این شرکت، یعنی ویژگی‌های گوشی جدید را شکل داد.

او بر این باور است که از منظر فنی و با توجه به ‌این‌که تراشه‌های محاسباتی و ذخیره‌سازی مدیا روز به روز ارزان‌تر و کارآمدتر می‌شوند، امروزه گوشی‌های هوشمند به طور فیزیکی قادر به انجام این کار هستند. او اذعان داشت:

ما انتظار داریم که گوشی‌ها به اندازه کافی قوی باشند.

او در ادامه صحبت‌های خود گفت:

بلاک چین بیت کوین در حدود ۲۰۰ گیگابایت است و سالانه حدود ۶۰ گیگ به آن افزوده می‌شود. این اعداد برای نگه داشتن این بلاک چین بر روی گوشی هوشمند منظقی به نظر می‌رسد. آی‌پاد را با ۲۵۶ گیگ حافظه را تصور کند.

مطمئنا یک طرفدار موسیقی می‌خواهد تمام آهنگ‌های مورد علاقه‌اش را روی آن نگه دارد. اما کسی که طرفدار ارزهای رمزنگاری‌شده است دلش می‌خواهد که کل بلاک چین بیت کوین را روی گوشی خود داشته باشد.

او اذعان داشت:

با دادن امکان اجرای فول نود به کاربران، HTC به آن‌ها توانایی تائید داده‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید با مشارکت در امنیت کل شبکه بیت کوین، بخشی از انقلاب بیت کوین باشید.

گفته می‌شود، EXODUS 1s تمام قابلیت‌های گوشی تلفن همراه معمولی را دارد؛ موسیقی، ویدئو، تصاویر، برنامه‌های کاربردی و برنامه‌های غیرمتمرکز.