این دفعه بحث درباره بیت کوین است نه بلاک چین

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : معرفی ارزهای دیجیتال
این دفعه بحث درباره بیت کوین است نه بلاک چین

در حال حاضر تمام داستان‌ها و روایت‌ها در رابطه با بیت کوین متفاوت است. در چرخه هایپ پیشین، چهره‌های شناخته‌شده در فناوری و بانکداری، همیشه فاصله خود را با بیت کوین حفظ می‌کردند. آن‌ها همیشه از شعار «بلاک چین، نه بیت کوین» استفاده می‌کردند.

به همین دلیل بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، پول خود را به سمت پروژه‌های بلاک چین و آلت‌کوین‌ها روانه کردند. در همین حین، بیت کوین درگیر بحث‌های مشکل مقیاس‌پذیری بود و به ستوه آمده بود. سرمایه‌گذاران ناامیدانه به دنبال بلاک چین «سریع‌تر» و «بهتر» بودند. درست به همین دلیل بود که ریپل، ایاس، ترون، استلار و بقیه آلت کوین‌ها با افزایش شدید ارزش مواجه شدند.

این بار ماجرا متفاوت است

حالا بسیاری به سمت بیت کوین متمایل شده‌اند نه بلاک چین. نحوه صحبت کردن مردم در رابطه با بیت کوین در خارج از صنعت ارزهای دیجیتال بهتر شده است. اکنون بانک‌ها، نهادها و شرکت‌های فناوری در اکوسیستم بیت کوین مشارکت می‌کنند. نام‌های بزرگی مثل فیدلیتی (Fidelity) و نزدک (Nasdaq) در حال ساخت محصولات مالی برای بیت کوین هستند.


همه نشانه‌ها حاکی از آن هستند که بازار صعودی پیش رو، ریشه در سرمایه نهادی و سازمانی خواهد داشت. از آن‌ها انتظار می‌رود امن بازی کنند و کاملا محافظه‌کارانه بیت کوین را برگزینند.

همین‌طور، بزرگ‌ترین بازیکنان خارجی، پلتفرم‌های ارز دیجیتال خرده‌فروشی مانند سرویس پرداخت فوری CashAPP که متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر است نیز بر روی بیت کوین تمرکز کرده‌اند، نه آلت کوین‌ها.