بلاک چین راهکاری برای مبارزه با تبعیض نژادی نیست

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : معرفی ارزهای دیجیتال
بلاک چین راهکاری برای مبارزه با تبعیض نژادی نیست

فناوری بلاک چین موارد استفاده زیادی دارد. برخی از این موارد در حال حاضر به کار گرفته شده‌اند؛ اما برخی دیگر به‌طور کامل توسعه نیافته‌اند. نوآوری فناوی دفترکل توزیع‌شده می‌تواند در بخش‌های مختلفی از زندگی ما، از فناوری‌های مالی گرفته تا زنجیره‌های تأمین، انتخابات و مدیریت هویت افراد، باعث افزایش کارایی شود.

اما بلاک چین نمی‌تواند قرن‌‌ها بی‌عدالتی اجتماعی را جبران کند، نمی‌تواند نگرش انسانی را تغییر دهد و نمی‌تواند همه درگیری‌ها و چالش‌ها را برطرف کند. بلاک چین می‌تواند برای انجام این کارها به بشریت کمک کند؛ اما اراده لازم برای ایجاد چنین تغییراتی باید منشأ انسانی داشته باشد.

اکنون زمان آن نیست که بلاک چین را راه‌حلی برای مقابله با نژادپرستیِ سیستمی که منجربه اعتراض‌ها و آشوب‌های اخیر در آمریکا شده است، بدانیم. همچنین زمان مناسبی برای آن نیست که سعی کنیم داستان بلاک چین را وارد مسئله‌ای کنیم که به ذات انسانیت مربوط است.

تحمیل راه‌کارهای مبتنی بر بلاک چین روی سوابق حوادث خشونت‌آمیزی که مأمور سابق پلیس مینیاپولیس، درک شووین (Derek Chauvin)، در طول دوران خدمتش در آن نقش داشته است، مانع قتل جورج فلوید نشده است. تاریخچه سوابق شووین به خوبی ثبت و مستند شده بود.