کاربرد

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : معرفی ارزهای دیجیتال
کاربرد

ارزهای دیجیتال به‌ندرت کاربردی جز نگه‌داری یا همان احتکار دارند. برای مثال اتریوم (ETH) را در نظر بگیرید. بیشترین کاربرد اتریوم برنامه‌های غیرمتمرکز و ICO ها می‌باشد. این را نیز در نظر داشته باشید که برنامه‌های غیرمتمرکز کاربر زیادی ندارند. (در تاریخ ۲۲ آگوست ۲۰۱۸ تنها ۱۵٬۶۸۹ نفر در حال استفاده از DAppsها بودند) در زمان نوشتن این مقاله، بازار پیش‌بینی معروف آئوگر (Augur) تنها ۵۲ کاربر در ۲۴ ساعت گذشته داشته است و این در حالی است که حجم بازار توکن‌های آئوگر (REP) عددی نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار را نشان می‌دهد. (تنها با ۵۲ کاربر)
کاربران روزانه برنامه‌های غیرمتمرکز

درحالی‌که سرمایه جمع شده ICO ها در حال خاک خوردن است، ما شاهد این هستیم که جریان مالی خارج از دنیای کریپتو به سمت ICO ها متوقف‌شده و پروژه‌های جدید از سرمایه‌گذاری‌های قبلی در این حوزه تغذیه می‌کنند. سرانجام این کار به گمانه‌زنی‌های بی‌پایان منجر می‌شود و به‌مانند ارزش‌گذاری سقوط کاربرد نیز اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.
به‌وضوح می‌توان روند نزولی سرمایه‌گذاری در ICOها را در سال ۲۰۱۸ مشاهده کرد. (ICO ایاس در ماه ژوئن به‌پایان رسیده که شاید شما را در تشخیص روند نزولی به‌اشتباه بیندازد)