توکن جدید برای هواداران فوتبال

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : معرفی ارزهای دیجیتال
توکن جدید برای هواداران فوتبال

اتلتیکو مینیرو یک باشگاه برزیلی در لیگ حرفه‌ای این کشور بوده که اخباری مبنی برای ایجاد توکن‌هایی برای هواداران تحت عنوان گالو کوین را منتشر کرده است. گالو کوین این امکان را به هوداران باشگاه می‌دهد تا بتوانند ضمن بهره‌مندی از تخفیف‌های متعدد از جانب باشگاه، با این توکن‌ها بلیت‌های مسابقه و محصولات مرتبط خریداری کنند.

کلمه گالو (Galo) به معنای خروس بوده که یکی از نماد‌های خوش یمن برای این باشگاه است. این حرکت، باشگاه اتلتیکو مینیرو را به اولین باشگاه فوتبال برزیلی در سراسر آمریکای جنوبی تبدیل کرد که پرداخت‌های ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را راه‌اندازی می‌کند.

بهترین ویژگی این ارز دیجیتال سهولت استفاده از آن بوده که برای جذب کاربران امری حیاتی است. گالو کوین‌ها قیمتی مشابه با پول واقعی برزیل دارند. هواداران این باشگاه برزیلی باید حداقل ۵۰ واحد از این ارز دیجیتال را تهیه کنند که تقریبا معادل ۱۳ دلار است.

این توکن دیجیتال شبیه به پلتفرم فوت چین (FootChain) است که به کاربران امکان مبادله گالو کوین با توکن‌های اتریوم را می‌دهد.

دیگر باشگاه‌های بزرگی که از چنین مفهومی بهره می‌برند، تیم‌های اروپایی بزرگی هم‌چون پاری سن ژرمن و باشگاه ایتالیایی یوونتوس هستند.