فشار قانونی‌ شدن ارزهای دیجیتال

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : معرفی ارزهای دیجیتال
فشار قانونی‌ شدن ارزهای دیجیتال

به عقیده کارشناسان، مقبولیت گسترده ارزهای دیجیتال به شفاف‌سازی مقرراتی برای قانونی شدن بازار بستگی دارد. بر همین اساس، قانون‌گذاری هدف‌دار و ترویجی این صنعت آغاز شده است.

در دسامبر ۲۰۱۸، قانون‌گذاران آمریکایی طرح جلوگیری از دستکاری قیمت بیت کوین و رساندن آمریکا به رهبری این بازار را ارائه دادند.

دارن سوتو (Darren Soto) و تد باد (Ted Budd) دو عضو کنگره آمریکا با بیان اینکه آمریکا نباید «پتانسیل عمیق» ارزهای دیجیتال در اقتصاد را نادیده بگیرد، در حال اعمال فشار برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال هستند.

سوتو و باد در کنگره آمریکا چنین سخنانی را به زبان آوردند:

ارزهای مجازی و فناوری پایه بلاک چین پتانسیل عمیقی به عنوان محرک در رشد اقتصادی دارند و این دلیلی است که ما می‌خواهیم از پرچم‌دار بودن ایالات متحده مطمئن شویم.

در سپتامبر ۲۰۱۸، یک گروه تاثیرگذار توسط سه مورد از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی حوزه ارزهای دیجیتال در واشنگتن تشکیل شد. این سه شرکت به ترتیب کوین‌بیس (Coinbase)، سیرکل (Circle) و دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) بودند.

این اقدام حاوی پیامی است که نشان می‌دهد صنعت ارزهای دیجیتال قدم‌های محکمی برای پذیرش گسترده توسط بازیگران مهم سیاسی بر می‌دارد.

رئیس شرکت سیرکل در این مورد گفت:

ما به همراه کنگره و سیاستمداران بسیار پرکار بوده‌ایم.