بخش سوم: آموزش دسترسی به کیف پول در MyEtherWallet

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : اخبار و اطلاعیه ها
بخش سوم: آموزش دسترسی به کیف پول در MyEtherWallet

شما می‌توانید با انواع روش‌های مختلف، به کیف پول اتریوم خود در MyEtherWallet دسترسی پیدا کنید.

با کلیک بر روی بخش Access My Wallet (دسترسی به کیف پول) در صفحه اول وب‌سایت MyEtherWallet.com، می‌توانید گزینه‌های مختلف ارائه‌ شده را ببینید. این گزینه‌ها شامل:

• کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند «لجر نانو اس»، «ترزور»، «دیجیتال بیت باکس»، «فینی» و … (Hardware wallet)

• نرم افزار MEWconnect

• افزونه MetaMask

• فایل Keystore/JSON و رمزعبور

• عبارات بازیابی (Mnemonic Phrases)

• کلید خصوصی (Private key)

کیف پول‌های سخت‌افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری یکی از امن‌ترین راه‌ها برای نگه‌داری و استفاده از سرمایه‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال‌اند. به‌وسیله یک کیف پول سخت‌افزاری قادرید تا شدیدترین تمهیدات امنیتی را در خصوص حساب خود اعمال کنید. بیشتر کیف پول‌های سخت‌افزاری از کلیدهای خصوصی استفاده نمی‌کنند و به جای آنها یک عبارت ۲۴ کلمه‌ای دارند. در برخی کیف پول‌ها نیز برای دسترسی به سرمایه‌ها، یک رمزعبور نیاز است. با انتخاب گزینه Hardware می‌توانید کیف پول سخت افزاری خود را به MyEtherWallet متصل کنید.

نرم افزار MEWconnect

مرحله اول: نرم‌افزار MEW را بر روی تلفن‌همراه خود اجرا کنید. برای دسترسی به کلیدهای خود رمزعبور خود را وارد کنید.


مرحله دوم: حالا با کامپیوتر خود یا یک تلفن همراه دیگر، به آدرس MyEtherWallet.com رفته و بر روی Access My Wallet کلیک کنید.مرحله سوم: گزینه MEWconncet را انتخاب کنید.مرحله چهارم: بر روی نرم‌افزار تلفن همراه، گزینه Scan To Connect را انتخاب کنید.مرحله پنجم: حالا با دوربین تلفن همراه خود کد کیوآر (QR Code) که روی مررورگرتان به نمایش درآمده را اسکن نمایید.


پس از این کار، در صفحه مرورگر کامپیوترتان، وارد پنل کیف پول می‌شوید. حالا می‌توانید تراکنش انجام دهید یا آدرس کیف پول خود را مشاهده کنید.

MetaMask

متامسک (MetaMask) یک افزونه مخصوص مرورگر «کروم» است که کلیدهای خصوصی شما را بر روی مرورگر ذخیره می‌کند. این افزونه قابلیت نام‌گذاری کیف پول‌ها را داشته و در مواقع ضروری می‌توانید از عبارت یادمان ۱۲ کلمه‌ای خود برای بازگرداندن اطلاعات استفاده کنید. در این افزونه همچنین امکان مشاهده مانده‌حساب و خارج کلیدهای خصوصی نیز وجود دارد.

برای یادگیری کامل متامسک می‌توانید به مقاله «کیف پول متامسک» مراجعه کنید.

برای اتصال MEW به‌وسیله متامسک مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: وارد کیف پول متامسک خود شوید.

مرحله دوم: در صفحه اول MEW، گزینه Access My Wallet (دسترسی به کیف پول) را انتخاب کنید.

مرحله سوم: گزینه MetaMask را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: در این مرحله باید قوانین و شرایط استفاده را خوانده و با آنها موافقیت کنید و سپس بر روی گزینه Access My Wallet کلیک کنید.

مرحله پنجم: اتصال متامسک به MEW را تائید کنید.

مرحله ششم: کار تمام شد.

اتصال به‌وسیله Keystore/JSON و رمزعبور

مرحله اول: در صفحه اول MEW، گزینه Access My Wallet (دسترسی به کیف پول) را انتخاب کنید.مرحله دوم: گزینه Software (نرم‌افزار) و سپس Keystore File را انتخاب کنید.مرحله سوم: محلی که Keystore/JSON شما در آن ذخیره شده را معرفی کنید. این فایل با عبارت UTC- مشخص شده است.مرحله چهارم: رمزعبور خود را وارد کرده و بر روی Unlock Wallet کلیک کنید.مرحله پنجم: کار به اتمام رسید. پنل کیف پول شما باز می‌شوید.

 

اتصال به‌وسیله Mnemonic Phrase

مرحله اول: در صفحه اول MEW، گزینه Access My Wallet (دسترسی به کیف پول) را انتخاب کنید.

مرحله دوم: گزینه Software (نرم‌افزار) و سپس Mnemonic Phrase را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.مرحله سوم: ۱۲ یا ۲۴ کلمه‌ای بودن عبارت خود را انتخاب کرده و آنها را وارد کنید.


مرحله چهارم: اگر در هنگام ساخت کیف پول برای عبارات بازیابی رمزعبور تعریف کرده‌اید، آن را وارد و گزینه Unlock Wallet را انتخاب کنید.

مرحله پنجم: از فهرستی که برای‌تان نمایش داده می‌شود، بر اساس موجودی، آدرس‌تان را انتخاب کنید تا کار به‌ اتمام برسد.


اتصال به‌وسیله کلید خصوصی

مرحله اول: در صفحه اول MEW، گزینه Access My Wallet (دسترسی به کیف پول) را انتخاب کنید.

مرحله دوم: مرحله دوم: گزینه Software (نرم‌افزار) و سپس Private Key را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.مرحله سوم: کلید خصوصی خود را وارد کنید.مرحله چهارم: با کلیک بر روی Unlock My Wallet کار تمام می‌شود.