آیا بیت کوین ۹۰,۰۰۰ دلاری محتمل است؟

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : اخبار و اطلاعیه ها
آیا بیت کوین ۹۰,۰۰۰ دلاری محتمل است؟

هفته‌ای را نمی‌توان یافت که کسی ادعا نکند بیت کوین در آینده‌ای نزدیک به قیمتی باور نکردنی و دور از انتظار خواهد رسید و هفته گذشته هم از این قاعده مستثنی نبود. به نقل از کوین تلگراف و بر اساس گزارشی که بانک آلمانی «بایرن ال‌بی» منتشر کرد، این بانک مدعی شد که با توجه به نصف شدن پاداش ماینینگ بیت کوین (هاوینگ) که ماه می (خرداد) سال آینده شاهدش خواهیم بود، قیمت بیت کوین نیز با جهشی بزرگ به ۹۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

صد البته این اولین بار نیست که چنین رقمی برای قیمت بیت کوین پیش‌بینی می‌شود؛ «تام لی» (Tom Lee)، یکی از مشهورترین افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، ماه مارس (فروردین) سال گذشته گفته بود که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به ۹۱,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

در این میان تحلیل‌گرانی نیز هستند که برای دانستن اینکه حرف‌هایی نظیر صحبت‌های تام لی بر چه اساسی زده می‌شوند، حاضرند هر کاری بکنند؛ چرا که با نگاهی به نمودارها می‌توان به وضوح مشاهده کرد که نشانه‌ای از جهشی این چنینی در کوتاه مدت وجود ندارد.

در واقع با اینکه باور این پیش‌بینی‌های شیرین حتی از جانب تحیل‌گران لذت بخش خواهد بود، اما حقیقت چیز دیگری است و دورنمای بازار بیت کوین در کوتاه مدت نزولی است. شاخص‌های اصلی نظیر «مکدی» یا «میانگین متحرک همگرا واگرا» (MACD) و نوارهای بولینگر، نشان‌دهنده یک روند نزولی در آینده هستند.