بازگشت به دوران CPU‌ها

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : اخبار و اطلاعیه ها
بازگشت به دوران CPU‌ها

مهم‌ترین نکته در مورد این الگوریتم این است که رندوم‌اکس برای استخراج با پردازنده‌های مرکزی بهینه‌سازی شده است و کارت‌های گرافیک را تقریباً به‌طور کامل از چرخه استخراج این ارز خارج می‌کند.

البته استخراج با کارت گرافیک در الگوریتم جدید غیرممکن نخواهد بود؛ اما برای مثال نرخ هش یک کارت VEGA 64 که در الگوریتم قبلی ۲,۲۰۰ هش در ثانیه بود، در الگوریتم جدید حدود ۱,۰۰۰ خواهد بود که با نرخ هش یک پردازنده Core i5 قدیمی برابری می‌کند.

رندوم‌اکس سعی دارد که با استفاده از کدهای تصادفی و تکنیک‌هایی که برای حل آن‌ها به حافظه تصادفی (RAM) زیادی احتیاج است، کار استخراج را برای دستگاه‌های ای‌سیک دشوارتر کند.

این الگوریتم همچنین با بالا بردن حداقل حافظه مورد نیاز به ۲ گیگابایت، شانس بات‌نت‌ها و بدافزارها برای استخراج مخفیانه این ارز را کاهش می‌دهد، چرا که اکثر کاربران و مدیران شبکه‌های کامپیوتری در صورت مشاهده استفاده بیش‌ از حد از حافظه سیستم سریعاً متوجه کندتر شدن سیستم خواهند شد.

این الگوریتم در دو حالت سبک و سریع (Light and Fast) کار می‌کند که حالت اول برای کسانی طراحی‌شده است که به‌صورت تفننی اقدام به استخراج می‌کنند و حداقل حافظه مورد نیاز آن ۲۵۶ مگابایت است. البته در این حالت تمهیداتی نیز اندیشیده شده است که نودها بتوانند با استفاده از کامپیوترهای پایین‌رده و ضعیف هم کار تایید بلاک‌ها را انجام دهند.

در مقابل حداقل حافظه برای اجرای یک نود کامل در حالت سریع این الگوریتم که برای ماینرهای حرفه‌ای طراحی‌ شده است، ۲ گیگابایت است. لازم به ذکر است که کارایی حالت سریع این الگوریتم ۴ تا ۶ برابر سریع‌تر از حالت سبک آن است.