جی‌پی‌ مورگان: نهادهای بزرگ بازار نزولی را تغییر می‌دهند

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : اخبار و اطلاعیه ها
جی‌پی‌ مورگان: نهادهای بزرگ بازار نزولی را تغییر می‌دهند

چند ماه پیش، دانشگاه‌های عالی‌رتبه ای مانند هاوارد، ییل و استنفورد پس از افشای سرمایه‌گذاری آن‌ها در ارزهای دیجیتال، وال‌استریت را متعجب کردند.

به دلیل اینکه معمولا نهادهای مالی به دنبال هم حرکت می‌کنند، تحلیل‌گران اذعان دارند که سرمایه‌گذاری دانشگاه‌های بزرگ روی ارزهای دیجیتال می‌تواند شروعی بر زنجیره پیوستن دیگر نهاد بوده باشد.


مایک نووگراتز، تحلیلگر مطرح وال‌استریت گفت:

این حقیقت که دیوید سوئنسن (مدیر بخش سرمایه‌گذاری دانشگاه ییل) روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، حاوی یک پیام است. بعضی از باهوش‌ترین افراد در دنیای سرمایه‌گذاری آن را به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر می‌گیرند.

هجوم سرمایه‌گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال که برخی انتظار داشتند در اواخر سال ۲۰۱۸ رخ دهد، به دلیل بازار شدید نزولی غیرمنتظره‌ تاکنون اتفاق نیافتاده است.

براساس گفته‌های تحلیل‌گر ارشد بانک جی‌پی مورگان، سازمان‌ها و موسسات مالی بزرگ مالی به دلیل ترس از روند نزولی فعلا در حاشیه هستند.

از آنجایی که وال‌استریت در انتظار آشفتگی بیشتر است، تحلیلگران اظهار داشتند که به دلیل عدم همبستگی و ارتباط بازار ارزهای دیجیتال با سهام، دارایی‌های دیجیتال می‌توانند شناور شوند و سرمایه‌گذاری خوبی برای دور‌ه‌های پرنوسان بازار سهام باشند.

تام سورمن، مدیر شرکت Every Capital، اولین صندوق سرمایه‌گذاری خرد ارزهای دیجیتال در استرالیا، معتقد است که فاز ورود سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال به آرامی آغاز شده است.

سورمن در این خصوص گفت:

ورود سرمایه‌های خرد زیاد و سرمایه‌گذاران نهادی احتمالا تنها چیزهایی هستند که می‌توانند دکمه حرکت بازار ارزهای دیجیتال را بزنند.