افزایش تمایل به نگه داشتن بیت کوین

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : متفرقه
افزایش تمایل به نگه داشتن بیت کوین

نظرات چونگ در حالی مطرح شد که کمی بعد در  روز دوشنبه، ۲۷ می، بیت کوین دوباره یک روند صعودی را شروع کرد و با رسیدن به ۸,۸۰۰ دلار، رکورد قیمت سال ۲۰۱۹ را ارتقا داد.

این روند صعودی اخیر، رشد بیت کوین را به بیش از ۱۴۰% رساند که ۱۲۰ درصد آن مربوط به دو ماه اخیر می‌شود. این افزایش قیمت همه را به یاد انفجار قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ می‌اندازد. در آن زمان، تنها ۱۰ روز طول کشید تا قیمت بیت کوین پس از عبور از ۸,۳۰۰ دلار به سقف قیمتی تاریخی خود، یعنی ۲۰ هزار دلار برسد.

اما حرکت‌های قیمتی که در انفجار قیمت قبلی وجود داشت، بسیار متفاوت از چیزی ست که در حال حاضر شاهد آن هستیم. در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ به دلیل جنون به ICO‌ها، بیت کوین افزایش قیمت ۲۱۹ درصدی را تجربه کرد. مردم بیت کوین نمی‌خریدند که آن را نگه دارند، بلکه بیت کوین می‌خریدند تا با آن بتوانند در ICO‌ها شرکت کنند و روی توکن‌هایی که توسط شرکت‌های نوپای بلاک‌چینی ارائه می‌شد، سرمایه‌گذاری کنند. زمانی که ۹۰ درصد از این شرکت‌ها شکست خوردند، این سرمایه‌گذاران بیت کوین‌های خود را فروختند و این موضوع باعث شد قیمت بیت کوین قبل از پایان سال ۲۰۱۸، بیش از ۷۵ درصد سقوط کند.

بر خلاف سال ۲۰۱۷، سرمایه‌گذاران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، بیشتر هدفشان از خرید بیت کوین این است که آن را نگه دارند تا اینکه بخواهند آن را به ارز دیگری تبدیل کنند. بنیاد دیار (Diar) که یک موسسه خبری-تحلیلی است، در ماه فوریه گزارش داد که تعداد افرادی که بیت کوین نگه می‌دارند – سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را از کیف‌پول‌های سرد یا گرم خود جابجا نمی‌کنند، افزایش یافته است.
آدرس هایی که بین ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین دارند، در حال افزایش و آدرس هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین دارند، در حال کاهش هستند.

موسسه دیار همچنین اعلام کرد، تعداد کیف‌پول‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین داشته باشند، کاهش یافته است. این می‌تواند به معنای توزیع بیت کوین ها بین افراد بیشتری باشد.