پرونده قضایی کریگ رایت/کلیمن و ارتباط آن با پاول لرو

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : متفرقه
پرونده قضایی کریگ رایت/کلیمن و ارتباط آن با پاول لرو

خانواده کلیمن از کریگ رایت به خاطر دزدی ۱۱ میلیارد دلار بیت کوین توسط او شکایت کرده‌اند. خانواده کلیمن، کریگ رایت را به دزدیدن هارد درایو دیو کلیمن، که از متخصصین علوم کامپیوتر و یکی از نامزدهای عنوان ساتوشی ناکاموتو بود، متهم می‌کنند.

رایت و دیو کلیمن شرکای تجاری بودند تا اینکه کلیمن در سال ۲۰۱۳ از دنیا رفت.

این پرونده که هنوز به صورت حل نشده در دادگاه‌های ایالت فلوریدا در جریان است، با تئوری‌های عجیب، راهنمایی‌های غلط، مدارک ساختگی و ادعاهای بی‌پایه و اساسی مملو شده که بیشتر آن‌ها توسط کریگ رایت مطرح شده‌اند. یکی از حرکت‌های عجیب رایت هم مطرح کردن «حمایت از شهود» در سند شماره ۱۸۷ بود که ماه قبل منتشر شد.

طبق گفته‌ رایت برخی از مدارکی که ادعای ساتوشی بودن او را تایید می‌کند و مالکیت ۱۱ میلیارد بیت کوین را برای او می‌داند، شامل اطلاعات حساسی درباره ارتباط او با مجرمان و دخالت رایت در دستگیری و حبس آن‌هاست.

از این جهت هم سند ۱۸۷ توسط رایت تنظیم شده تا خلافکارانی که رایت به آن‌ها اشاره می‌کند، از دخالت داشتن کریگ در دستگیری و حبسشان باخبر نشوند تا مگر برای انتقام سراغش بروند.

هرچند کریگ رایت نتوانست جلوی پخش شدن این سند را بگیرد و در پاورقی این سند یک نام عجیب به چشم می‌خورد، مسترمایندی که هویت او هم‌اکنون به ساتوشی ناکاموتو گره خورده یعنی پاول لرو.
پاورقی سند ۱۸۷

همانطور که در پاورقی هم مشخص شده، بخشی از لینک URL مشخص شده ما را به مقاله‌ای از دیلی‌میل هدایت می‌کند که در آن لرو اینگونه توصیف شده است:

یک شرور واقعی که امپراتوری موادمخدر و اسلحه‌اش، چهار قاره را در نوردید و هم‌اکنون به یک خبرچین خبره تبدیل شده است.

همچنین پاورقی سند حاوی لینکی به صفحه ویکی‌پدیای پاول لرو است. بر این اساس پاول لرو یکی از مجرمان احتمالی می‌تواند باشد که کریگ رایت از واکنش او می‌ترسد.