سرمایه‌گذاری جمعی چه مزایایی دارد؟

گروه مربوطه : ارزهای دیجیتال
زیر گروه مربوطه : متفرقه
سرمایه‌گذاری جمعی چه مزایایی دارد؟

جدای از افزایش دامنه و طیف سرمایه‌گذاران و صد البته تعداد آنها، مزایای دیگری نیز در ارتباط با سرمایه‌گذاری جمعی وجود دارد. در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

۱.نفوذ: با استفاده از پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری مانند «فاندبل» (Fundable)، امکان دسترسی به هزاران سرمایه‌گذار و ارتباط با آنها وجود دارد که می‌توانید با استفاده از چنین جامعه‌ای، ایده‌های خود را به ورطه اجرا بگذارید.

۲.ارائه: با راه‌اندازی یک کمپین سرمایه‌گذاری جمعی شما می‌توانید دید بهتری نسبت به پروژه‌ی خود پیدا کنید و درعین‌حال جزئیات فنی آن را نیز به چالش بکشید. در یک پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی، پروژه شما در تمام بخش‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و به‌عبارت‌دیگر مدام در حال صیقل خوردن است.

۳.روابط عمومی و بازاریابی: از قرار گرفتن پروژه شما بر روی پلتفرم تا تمام شدن زمان کمپین، امکان تبلیغ آن از طریق شبکه‌های اجتماعی، ارسال خبرنامه‌های ایمیلی و سایر روش‌های بازاریابی آنلاین فراهم است. خود شما و سایر رسانه‌ها، فرآیند جذب سرمایه شما را گزارش می‌دهید و می‌توانید با افزایش ترافیک وبسایت‌‌تان یا سایر منابعی که برای تبلیغ در دسترس دارید بیشتر به جذب سرمایه کمک کنید.

۴.اطمینان از قابل‌ قبول بودن ایده: با ارائه کردن ایده خود به کسب‌وکارها و افراد مختلف می‌توانید از قابل‌ قبول بودن آن اطمینان پیدا کنید. از آنجایی‌ که بیشتر سرمایه‌گذاران به دنبال ایده‌هایی هستند که در آینده به سوددهی برسند، انتخاب شدن یا نشدن پروژه‌ی شما از جانب آنها، می‌تواند معیار مناسبی برای تعیین ارزشش باشد.

۵.کارآمد بودن: یکی از بهترین قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که در خصوص سرمایه‌گذاری جمعی وجود دارد، قابلیت متمرکز و سرراست بودن آن است. با ایجاد یک نمایه مناسب از ایده و برنامه‌های خود، می‌توانید تمام سرمایه‌گذاران بالقوه‌ی خود را پیدا کنید و دیگر لازم نیست جداگانه دنبال تک‌تک آنها بروید. چنین قابلیتی باعث می‌شود که به‌جای جستجو برای جذب سرمایه، وقت بیشتری برای بهبود ایده‌تان داشته باشید.